Ny avtale gir bedre vilkår for kadettene
Norsk Sjøoffisersforbund og Norges Rederiforbund har signert en ny og forbedret kadettavtale, gjeldende fra 1. juli 2025. Avtalen innebærer en betydelig styrking av kadettenes økonomiske vilkår og sikrer likebehandling på tvers av rederier.
NSOF Ung satte kadettavtalen på agendaen i 2024. Avtalen nå er et resultat av utvalgsarbeidet som ble besluttet i forbindelse med høstens hovedoppgjør, og markerer et viktig gjennomslag for kadettenes rettigheter og vilkår. Den innfører en ny, felles sats for kadettstønad, som gjelder for alle kadetter uavhengig av hvilket rederi de seiler for. Stønaden er todelt, og særlig i de siste 180 dagene av utdanningsløpet gis det en solid økning fra det som har vært mulig å oppnå i tidligere avtaler.
– Dette er et viktig steg for å sikre rettferdige og forutsigbare vilkår for kadetter. Vi er stolte av å ha fått gjennomslag for en løsning som først og fremst styrker økonomien i praksisperioden, men som også skal sikre at kvaliteten i hele utdanningsløpet videreføres, sier Marius Mandal Bårdsgjerde, seniorrådgiver i Norsk Sjøoffisersforbund.
Med en etterlengtet kursendring og økt økonomisk marsjfart for kadettene, sammen med at avtalen også legger til rette for god oppfølging og kvalitet i praksisperioden, kan avtalen forhåpentligvis også være med å bidra til å styrke rekrutteringen og utdanningen av fremtidens sjøoffiserer.
NSOF ser frem til at alle kadetter, både de som allerede er i gang og de som nylig har avsluttet studiene og skal ut i kadettperioden, får ta i bruk denne avtalen.
En likelydende avtale er også fremforhandlet for DNMF.
Dette er den nye avtalen
Den største endringen er at man har gått bort fra Lånekassens satser som grunnlag for å beregne stønad. Justering av avtalen følger nå tariffperioden. Det er nå en fast sats som er todelt, basert på om man er i første halvdel eller andre halvdel av opplæringstiden, med utgangspunkt i 360 dager kadettopplæring.
For de som ikke har fagbrev, og har gått veien om høyskole/universitet, og dermed har krav om 360 fartstidsdager, begynner man på satsen for første halvdel. For de som har fagbrev og har gått fagskoleveien, med krav om 180 fartstidsdager som kadett, begynner man direkte på andre halvdel.
Den viktigste endringen med denne avtalen er at man unngår alle de som har hatt 48 timers uke i opplæring, og «frivillig» har jobbet resten av tiden i 12 timers skift for å få fartstid. Dermed vil det være en kraftig forbedring for alle de som har fått betalt tidligere avtales minimumssats eller noe mer i en slags mellomløsning. Nå skal alle være sikret det samme som minimum.
Rederier tilknyttet Norges Rederiforbund skal få tilgang til avtalen derfra.
Relaterte saker
Oppdateringer
05. mar. 2026
NSOF Ung
Aktiviteter
UNGkonferansen 2026
05. mar. 2025
NSOF Ung
Medlemsfordeler
Aktiviteter
NSOF Ung-konferansen 2025
28. nov. 2024
NSOF Ung
Organisasjon
Aktiviteter
Styremøte i NSOF Ung på Maritimt Hus
05. nov. 2024
Aktiviteter
NSOF Ung
Samling for skole- og ungdomskontakter
17. okt. 2024
Lønnsoppgjør
Tariffavtalen
Offshore
Aktiviteter
17. og 22. oktober holdes digitalte medlemsmøter om tariffoppgjøre i NOR NR-området. Les mer her.
06. mar. 2024
NSOF Ung
Aktiviteter
Medlemsfordeler
Årets happening for studenter, kadetter og unge offiserer - se program og detaljer her
08. feb. 2024
Aktiviteter
NSOF Ung
NSOF deltok torsdag på Maritim Karrieredag, som arrangeres i regi av dyktige studenter ved USN Maritime (den maritime linjeforeningen ved Universitetet i Sørøst-Norge, Bakkenteigen). Les mer her
22. jan. 2024
Tariffavtalen
Ferge- og lokalfart
Aktiviteter
Medlemmer i innenriksrederier som bruker tilpasset skift er innkalt til informasjonsmøter denne uken.
01. des. 2023
Medlemsfordeler
Aktiviteter
NSOF Ung
Tid og sted for Ungdomskonferansen 2024 er klar: Haugesund 6. mars. Les mer her
Aktuelt
Tariffavtalen
Nærskipsfart og akvashipping
Forhandler om ny tariffavtale for brønnbåt
Flere brønnbåtrederier har valgt Norges Rederiforbund. 11. mars startet forhandlingene om en ny hoved- og tariffavtale for disse.
Tariffavtalen
Ferge- og lokalfart
På oppløpssiden i utvalgsarbeidet om fastlønn
Utvalget som skal avklare spørsmål om fastlønn i ferge- og lokalfarten, jobber nå intensivt fram mot hovedoppgjøret. I et møte 10. februar fortsatte partene drøftelsene om behovet for endringer i dagens avtaler.
NSOF Ung
Organisasjon
Foreslå styrekandidater til NSOF Ung-styret
Kjenner du noen engasjerte unge offiserer eller kadetter som brenner for yrket og unge sjøfolks utfordringer? Vi trenger forslag på nye, flinke folk til verv i NSOFs ungdomsorganisasjon.
Lønn
Tariffavtalen
Arbeidsliv
Jobber videre med 1:2-turnus, ekstratjeneste og likestilling
Arbeidet med å se på en 1:2-turnus og mer familievennlige ordninger for offshore service fortsetter. Ved forrige hovedoppgjør ble partene enige om å nedsette et partssammensatt utvalg, og som en del av forberedelsene til dette utvalgsarbeidet var representanter for Norges Rederiforbund og sjømannsorganisasjonene denne uken på besøk hos offshorerederiet Island Offshore. Tidligere har arbeidsgruppen besøkt Eidesvik.
Lønn
Lønnsoppgjør
Tariffavtalen
Offshore service
Enighet i mellomoppgjøret for NOR utenriks
Norsk Sjømannsforbund, Det Norske Maskinistforbund, Norsk Sjøoffisersforbund og Norges Rederiforbund har kommet til enighet i årets mellomoppgjør.
Lønn
Lønnsoppgjør
Tariffavtalen
Offshore service
NOR-oppgjøret i gang
Mandag formiddag møtte Norsk Sjøoffisersforbund Norges Rederiforbund til forhandlinger om lønnsregulering for andre avtaleår for blant annet offshore service.
Lønn
Tariffavtalen
Offshore service
Lønnsoppgjør
Jobber med hyretabell for 1:2-turnus
Foran hovedoppgjøret høsten 2026 arbeider sjømannsorganisasjonene med å få på plass en helhetlig løsning for 1:2-turnus i offshore service-rederier som ønsker å forsøke dette. Sammen med Norges Rederiforbund skal de også se nærmere på dagens løsning med fritidsregnskap.