
ESA avslår ikke lovforslaget om norske lønns- og arbeidsvilkår
ESA har i en foreløpig vurdering slått fast at Norges foreslåtte lovendringer i allmenngjøringsloven og sektorlover for offshore-aktiviteter kan være uforenlige med EØS-retten.
Ledelsen i LO, Norsk Sjøoffisersforbund og Norsk Sjømannsforbund 22. oktober ESA til dialogmøte på Folkets Hus. Bakgrunnen for møtet var ESAs brev av 16. oktober der regjeringens forslag til lov om norske lønns- og arbeidsvilkår i norsk farvann ble kommentert. LO-ledelsen la vekt på viktigheten av å ha et regulert arbeidsmarked som hindrer sosial dumping, i tråd med den norske arbeidslivsmodellen.- Det var et godt møte, der både vi og ESA fikk gitt utfyllende informasjon om våre betraktninger og hva forslaget innebærer, sier Kurt Inge Angell.
– Jeg er veldig fornøyd med at LO fikk organisert dette møte så raskt etter brevet fra ESA. Vi fikk godt frem våre synspunkter, og dialogen med ESA var konstruktiv, sier Hans Sande. Vi er enige om å fortsette dialogen fremover.
ESAs vurdering kom som svar på Norges forespørsel om konsultasjoner knyttet til lovforslaget om norske lønns- og arbeidsvilkår. ESA peker spesielt på at et krav om norsk minimumslønn for maritime transporttjenester, både innenlands (maritim kabotasje) og i relasjoner mellom Norge og andre EØS- eller tredjeland, utgjør en restriksjon og kan derfor være i strid med EØS-avtalen. ESA mener slike tiltak kan være i strid med EUs kabotasjeforordning. Norge har etter ESAs oppfatning ikke fremlagt tilstrekkelig dokumentasjon for å rettferdiggjøre en slik begrensning av friheten til å tilby maritime transporttjenester mellom EØS-stater og tredjeland med EØS-flaggede fartøy.
ESA inviterer regjeringen til videre diskusjoner om saken
ESA understreker at det er opp til Norge å vise at de foreslåtte tiltakene er rettferdige og proporsjonale. Den norske regjeringen blir derfor oppfordret til å ta hensyn til ESAs kommentarer og å holde dem informert om fremdriften i den lovgivende prosessen.
- Vi ser ikke dette som noe annet en invitasjon til en dypere diskusjon med ESA om saken. Etter snart 16 års arbeid med denne saken, føler vi oss trygge på reguleringen kan landes på en god måte. Vi oppfordrer derfor regjeringen om å være både løsningsorienterte og konstruktive, samt å bruke EØS-avtalens handlingsrom til det beste for hele den norske maritime næringen. Vi krever likeverdige konkurransevilkår for norske sjøfolk, hverken mer eller mindre, sa lederne i de tre Sjømannsorganisasjonene i en kommentar når ESAs vurdering ble kjent.
ESA (Eftas overvåkingsorgan) er et tilsynsorgan som overvåker at EØS-avtalen overholdes i EFTA-landene Island, Liechtenstein og Norge, og sikrer at de følger EUs regelverk om konkurranse, statsstøtte og det indre marked.
Oppdateringer
14. mar. 2024
Maritim næring
Frps stortingsrepresentanter Sivert Bjørnstad, Bengt Rune Strifeldt, Dagfinn Henrik Olsen, Frank Edvard Sve og Silje Hjemdal fremmet torsdag forslag om å styrke refusjonsordningen for sjøfolk (den såkalte nettolønnsordningen). Les mer om forslaget her.
21. feb. 2024
Arbeidsliv
Maritim næring
Styret i International Federation of Shipmasters' Associations (IFSMA) hadde onsdag møte med IMOs generalsekretær Arsenio Dominguez i London. - Internasjonale spørsmål sto i høysetet, særlig den skremmende situasjonen sjøfolk blir utsatt for i Rødehavet, sier adm. dir. Hans Sande, som er IFSMAs president. Sande understreket overfor Dominguez at Norsk Sjøoffisersforbund ser alvorlig på situasjonen og at ingen sjøfolk skal seile inn i farvann hvor risikoen for liv og helse står på spill.
12. feb. 2024
Maritim næring
Organisasjon
Denne uken får de fleste medlemmer innbydelse til å svare på spørreundersøkelsen "Fra sjø til land - Maritime karriereveier". NSOF oppfordrer alle til å delta i denne viktige kartleggingen. Avsenderadresse er feedback@guestback.net og det er helt trygt å følge lenken!
07. feb. 2024
Arbeidsliv
Maritim næring
Aktiviteter
Advokat Martha Nordal representerte NSOF på NTFs kvinnekonferanse i Stockholm 5.-6. februar.
01. jan. 2024
Arbeidsliv
Maritim næring
1. januar 2024 trådte en rekke regelverksendringer av betydning for den maritime næringen i kraft. Besøk Sjøfartsidirektoratet for oversikt over viktige endringer som er fastsatt av Stortinget og på departementsnivå.
15. des. 2023
HMS
Maritim næring
13. des. 2023
Maritim næring
Torsdag møtte NSOF, Sjømannsforbundet LO den nye fiskeri- og havministeren, Cecilie Myrseth om den nye loven om norske lønns- og arbeidsvilkår i norske farvann og på kontinentalsokkelen. De var tydelige overfor statsråden at denne saken er svært godt belyst og at vi er på overtid for å få loven behandlet i Stortinget.
12. des. 2023
Maritim næring
Administrerende direktør Hans Sande, styreleder Marius Strømmen og samfunnskontakt Endre Borgen Mæland møtte denne uken FrPs programkomite. - Fremskrittspartiet har vært en viktig støttespiller for nettolønnsordningen. De ønsker å lage et solid maritimt program og var nysgjerrig på våre innspill på blant annet rammevilkår, utdanning og beredskap, sier Sande etter møtet.
08. des. 2023
HMS
Maritim næring
Aktuelt

Arbeidsliv
Maritim næring
Kriminalisering og digitalisering
Kriminalisering av sjøfolk og autonome skip var tema for to store, internasjonale konferanser i IMOs hovedkvarter i London i juni. NSOFs direktør Hans Sande advarte mot å overse de menneskelige og sosiale aspektene ved økt autonomi.

Arbeidsliv
Maritim næring
Skal gjennomgå maritimt regelverk
Sjømannsorganisasjonene blir tungt involvert i lovutvalget som skal evaluere og revidere maritimt regelverk.

Maritim næring
En historisk dag
2. juni 20205 vedtok Stortinget loven som skal hindre sosial dumping og sørge for at norske sjøfolk ikke blir utkonkurrert på hjemmebane. Altså at det skal være norske lønnsvilkår på skip i norske farvann og på norsk sokkel.

Maritim næring
Lovforslaget videre til Stortinget
Denne uka kom loven om norske lønnsvilkår på norske skip og norsk sokkel enda ett skritt nærmere å bli endelig vedtatt.

Maritim næring
Viktig arena for å gi innspill
Mange saker som er viktige for sjøfart og sjøfolk skal behandles av stortinget før sommeren. Å delta på høringer i storingskomiteene er viktige, fordi alle partienes representanter med ansvar for fagfeltet er samlet for å høre innspill fra ulike organisasjoner og berørte parter. Denne uken har NSOF gitt innspill om havbruk og om klima.

Maritim næring
Høring om norsk lønn i næringskomiteen
6. mai var det høring i Stortingets næringskomité om lovforslaget om norske lønnsvilkår på skip i norske farvann. Sammen med de andre sjømannsorganisasjonene forklarte administrerende direktør Hans Sande politikerne hvorfor saken er så viktig, før den etter planen sendes videre til stortingsbehandling i juni.

Maritim næring
Nærskipsfart og akvashipping
Regjeringen med ny havbruksstrategi
Den ferske havbruksmeldingen viser at regjeringen har høye ambisjoner for framtidens havbruksnæring.